Różne

Organizacja chrztu

Zorganizowanie chrztu i przyjęcia celebrującego ten wyjątkowy dzień to dla wielu świeżo upieczonych rodziców nie lada wyzwanie. Wokół tyle emocji i nieprzespanych nocy a do tego wszystkiego należy zająć się jeszcze nie tylko formalnościami, ale także odpowiednią atmosferą, posiłkami i gościną dla rodziny i przyjaciół. Podpowiadamy więc jak zabrać się za organizację, żeby nie dać się zwariować.

Przyjęcie z okazji chrztu jest z reguły uroczystością raczej kameralną, mimo to jednak przygotowania i tak warto rozpocząć chociaż miesiąc wcześniej. Na początku należy wybrać się do parafii właściwej dla waszego miejsca zamieszkania. Nawet jeśli zamierzasz ochrzcić dziecko w innej parafii, najpierw musisz w swojej zdobyć tzw. przekaz chrztu. Jest to zgoda na ochrzczenie dziecka w innym miejscu. Trzeba tez przemyśleć kwestię wyboru rodziców chrzestnych. Co dalej?

Wielkość uroczystości

Oczywiście chrzest to nie wesele czy nawet komunia. W końcu dotyczy maleńkiego dziecka, dlatego z reguły przyjęcia te są bardziej kameralne. Najczęściej zaprasza się najbliższych krewnych i ewentualnie bardzo bliskich przyjaciół. Może być jednak, że w danej rodzinie panuje niepisana tradycja organizowania hucznych chrzcin. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić. Trzeba jednak mieć większe fundusze i więcej cierpliwości. Od tego będzie zależał wybór miejsca.

W domu czy w lokalu?

Wybór pomiędzy organizacją uroczystości w domu i w restauracji wcale nie jest taki prosty. Przyjęcie domowe zapewnia bardziej przytulną, swobodną i rodzinną atmosferę. Niestety organizacja każdego detalu spadnie na wasze barki, podobnie jak ogrom sprzątania po wyjściu gości. W przypadku przyjęcia w restauracji nie musisz się zbytnio przejmować organizacją. Do twoich zadań należy wybranie menu i ewentualnie wykonanie oraz ułożenie winietek na stole, a resztą zajmie się wybrana przez ciebie restauracja, jak np. znajdujący się w okolicach Lublina Dworek Arkadia http://dworekarkadia.pl/komunie-chrzciny.html.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *