Różne

Rzeczy do rozważenia przed zakupem szafki na buty

O tym, ze szafkę na buty warto kupić nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozwiązanie to znacznie usprawnia organizację domu i ułatwia jego uporządkowanie. Sklepy internetowe oferują dziś szeroki wybór tego typu mebli. Przed podjęciem decyzji należy jednak rozważyć kilka podstawowych kwestii.

Dostępna przestrzeń

Chociaż stojaki na buty nie zajmują dużo miejsca i są bardzo kompaktowe, przestrzeń powinna być brana przez nas pod uwagę. Musimy zmierzyć dostępne miejsce w domu, w którym chcemy umieścić szafkę. Zmierzmy długość, szerokość i wysokość za pomocą taśmy pomiarowej i postarajmy się wybrać mebel mieszczący się w zapisanych parametrach.

Wysokość butów

Przed zakupem musimy określić wysokość butów. Różne rodzaje butów mają inną wysokość. Na przykład trampki, baleriny czy mokasyny nie wymagają dużej wysokości. Z kolei kozaki, botki i buty na wysokim obcasie potrzebują więcej miejsca.

Pojemność przechowywania

Czy potrzebujemy przechowywać wiele par czy tylko kilka? Jeśli mamy kilka par, które chcielibyśmy przechowywać, możemy skorzystać z małego stojaka z jedną półką. Jeśli jesteśmy właścicielami kilkunastu par, lepszym rozwiązaniem będzie cztero lub pięciopoziomowa półka.

Budżet

Ostatni, ale nie najmniej ważny jest budżet, jakim dysponujemy. Szafki na buty są dostępne w szerokim zakresie cenowym. Płócienne lub plastikowe stojaki na buty są tańsze w porównaniu z drewnianymi lub chromowanymi szafkami. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, powinniśmy wybrać drewniane lub chromowane modele. Gdy nie mamy zbyt dużo pieniędzy do wydania, plastikowa półeczka na buty również dobrze spełni swoje zadanie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *