Różne

Bloczki fundamentowe – jakie wybrać?

Wybór odpowiednich materiałów przeznaczonych do budowy domu jest niezmiernie istotny. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały pod dolne partie budynku. W końcu to właśnie fundamenty i ścianki fundamentowe są najbardziej narażone na działanie zmiennych temperatur oraz ściskanie. W tej roli świetnie spiszą się bloczki fundamentowe. W artykule charakteryzujemy ich rodzaje i właściwości.

bloczki fundamentowe wylane z betonu klasy B15 lub B25. Warto pamiętać, że jakość mieszanki, z której zostanie wykonany pustak bloczek, może zostać dopasowana do konkretnego przeznaczenia użytkowego produktu.

Różne wymiary i waga

Warto także odnotować, że bloczki cementowe posiadają różnorodne wymiary. Pod fundamenty i ściany fundamentowe najczęściej stosuje się materiały budowlane o wymiarach 38 x 25 cm. 38 x 14 cm lub 38 x 12 cm. Waga, jeśli chodzi o bloczek betonowy fundamentowy, z reguły nie przekracza 30 kg, co znacznie usprawnia prace budowlane.

Zalety bloczków fundamentowych

Dobrej jakości betonowe bloczki fundamentowe są przede wszystkim odporne na ściskanie i niszczące działanie wilgoci. Materiały te znacznie przyspieszają prace nad dolną kondygnacją budynku, zapewniając jej właściwą żywotność. Bloczki te są chętnie wybierane do budowy piwnic, ścian fundamentowych, garaży oraz różnego rodzaju pomieszczeń podziemnych. Obecnie są to najczęściej wybierane materiały budowlane, dedykowane pod wyżej wspomniane obiekty.

Cena
bloczki fundamentowe betonowe będą nas kosztowały od 40 do 60 zł/m2. Warto dodać, że będzie to jedna z najkorzystniejszych finansowo opcji, dostępnych na rynku. W kosztach całkowitych warto również uwzględnić cenę robocizny. Ściany fundamentowe wznosi się dość szybko i łatwo, przez co koszt robocizny jest dość atrakcyjny i wynosi 20 do 30 zł/m2.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Dobór bloczków to jedno ale sposób wykonania to drugie. Trzeba mieć odpowiednią ekipę do takiej roboty. I w tym oczywiście ekwipunek! Sznurki murarskie rzecz obowiązkowa bo bez tego nie ma szans na prosto wyznaczone ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *