Różne

Odszkodowania po stłuczkach – pomoc prawna

Stłuczki samochodowe to najczęściej występujące kolizje. Z takiego zdarzenia można otrzymać odszkodowania na naprawę uszkodzonego auta. Osoba, która nie zawiniła, a jedynie została poszkodowana w zdarzeniu, zazwyczaj może liczyć na to, że szkoda zostanie pokryta z ubezpieczenia sprawcy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że firmy ubezpieczeniowe lubią zaniżać stawki, jakie dana osoba ma otrzymać. Dlatego poleca się wszystkim korzystanie z pomocy dobrego prawnika, którego zadaniem będzie ustalenie, czy nie należy nam się więcej.

Prawnik, pomagający w uzyskaniu pieniędzy.

Dobry adwokat to osoba, która bardzo chętnie przyjmuje takie sprawy, zdaje sobie bowiem sprawę, jak działają firmy ubezpieczeniowe. Niestety zbyt wiele osób nic z tym nie robi, zadowalając się marną sumką, jaką dostaje za wyrządzoną szkodę. A samochód czasem w naprawie stoi ponad tydzień i nie ma czym jeździć. Osoba, która wie, że może, postanawia zawalczyć. Wynajmuje prawnika, który zna się na wszystkich przepisach i wie, ile faktycznie za daną szkodę powinno się płacić. Dzięki pomocy prawnej za uszkodzony samochód można uzyskać nie parę stówek, ale kilka tysięcy, ponieważ profesjonalista weźmie pod uwagę wszelki okoliczności, jak również długość naprawy auta oraz to, czy przypadkiem brak samochodu nie przeszkodził w życiu codziennym (dojeździe do pracy, na zakupy).
Zaufać adwokatowi znacznie lepiej niż firmie ubezpieczeniowej, która bardzo często robi wszystko, aby nie wydać zbyt wielu pieniędzy.

Jak działa adwokat?

W sprawach o ubezpieczenie, prawnik działa bezpośrednio. Sprawdza sytuację, analizuje ją i stwierdza wysokość odszkodowania, jakie faktycznie się należy, biorąc pod uwagę również skutki uboczne, takie jak powstałe po stłuczce urazy oraz wspomniane wcześniej nieprzyjemności z wyniku zepsutego samochodu. Dzięki pomocy profesjonalisty można liczyć na niemałą sumkę,wystarczy po prostu wykazać się pewną prawną wiedzą, której zwykły człowiek zazwyczaj nie posiada, tymczasem prawnik doskonale wie, jak ją wykorzystać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *