Różne

Co musi zostać oświetlone w ogrodzie?

Co zrobić, żeby ogród cieszył nie tylko w dzień ale także w nocy? Co powinno zostać oświetlone w ogrodzie, by elementy zielone, mała architektura komponowały się wraz z strumieniami świetlnymi?

Furtki, alejki i ścieżki…

Wejście oraz trakty komunikacyjne na pewno powinny zostać oświetlone by posesja była bezpieczna. Najlepiej by oświetlić drzwi wejściowe oraz furtkę i skierować strumień światła na klamki i zamki. Możemy zdecydować się na oświetlenie, które posiada czujnik ruchu. To bardzo energooszczędna propozycja. Ścieżki czy alejki powinno się oświetlić w ten sposób, by całe światło było skierowane na nawierzchnię, tak by było widać cały szlak, który trzeba przebyć.

Weranda i altana…

Werandy i altany to miejsca w których spotyka się nasza rodzina i przyjaciele, musimy szczególnie zadbać o to by takie miejsca były odpowiednio oświetlone. Światło powinno dobrze oświetlać stół oraz osoby, które siedzą przy stole, ale jednocześnie strumienie świetlne nie mogą być intensywne, raczej delikatne i rozproszone. Lepiej unikać światła górnego, co prawda dobrze oświetli całe miejsce, ale nie daje poczucia intymności. Znacznie lepsze będzie oświetlenie zamontowane na bocznych ścianach.

Rośliny- które oświetlić?

Dla uzyskania ładnego efektu świetlnego możemy również zdecydować się na oświetlenie różnych drzew i krzewów. Najlepiej wybrać takie, które mają interesujące kształty.

Oczka wodne, fontanny i kaskady

Jeśli posiadamy w ogrodzie mini fontannę możemy ją ładnie oświetlić od góry. Wówczas iluminacja świetlna ładnie udekoruje naszą fontannę. Co jeszcze musi zostać oświetlone w ogrodzie?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *