Różne

Opłata za roaming tylko do połowy czerwca 2017 roku?

Decydując się na wakacje za granicą wiemy, że spędzimy cudowne chwile. Słońce, plaża i piękny krajobraz. Jednak kiedy po powrocie do domu widzimy nasz rachunek telefoniczny często łapiemy się za głowę. Rachunek za telefon jest kosmiczny! Na szczęście, jeśli tylko wszystko pójdzie zgodnie z planem, te czasy mają odejść w niepamięć. Komisja Europejska chce by od 15 czerwca 2017 roku, opłata roamingowa została zniesiona. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich którzy wakacje spędzają za granicą.

Miało być 90 dni a będzie bez opłat roamingowych przez cały rok?

Początkowo w planach Komisji Europejskiej było zniesienie opłat roamingowych przez jedynie 90 dni w roku, ale ostateczny projekt nie zakłada limitu czasowego. Rachunek ma zostać wyliczony zgodnie ze stawkami operatora z kraju w którym mieszkamy na stałe. Póki co, jeszcze trochę potrwa zanim opłaty za roaming przestaną obowiązywać, opłata roamingowa obowiązuje nadal więc trzeba szukać rozwiązań, by tanio dzwonić.

Z jakich rozwiązań korzystać, by tanio dzwonić?

Jeśli wybieramy się za granicę, możemy skorzystać z tzw. kart zdrapek. Czyli kupić kartę o określonym nominale (dostępne są od 50zł do 150zł). Wtedy wiemy dokładnie ile mamy do wykorzystania. Możemy też starter nabyć za granicą lub jeszcze w Polsce, stawiając na SMARTsim m.in. tańsze połączenia w roamingu poza UE. Odbierzemy także telefon za darmo w ponad 145 krajach a nasze rachunki telefoniczne przestaną nam robić niespodzianki. Oczywiście najtaniej bo za darmo, możemy rozmawiać za pośrednictwem Internetu. Jeśli dwie osoby posiadają skype oraz stałe łącze internetowe to nic nie stai na przeszkodzie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *