Różne

Jak zmotywować się do treningu?

Każdy z nas chciałby być szczupły, wysportowany i mieć piękny brzuch, lecz nikomu nie chce się trenować, bo zawsze jest coś ciekawszego do zrobienia lub zwyczajnie „nie ma się na to czasu”. To chyba najpopularniejsze wymówki, jednak za każdą taką wymówką kryje się nasz ukryty, wewnętrzny leń. Jeśli rzeczywiście zależy nam na atrakcyjnej i zdrowej sylwetce to po prostu zaczniemy trenować bez szukania zbędnych wymówek.
Mamy akurat okres wakacyjny, czyli czas kiedy wielu z Was wyznaczyło sobie nowe, fitnessowe cele. O dziwo, pierwszy okres jest właśnie najłatwiejszy, ponieważ trenujesz z podekscytowaniem, nowymi pomysłami i pozytywną energią. Trudno się nie zgodzić. Jednak prawdziwą sztuką jest dotrwać do końca. Tak naprawdę osiągniesz sukces dopiero wtedy, gdy uda Ci się pokonać ten gorszy czas, kiedy Twoja motywacja jest bliska zeru. Wtedy osiągniesz cele. Tylko jak to zrobić? Jak się odpowiednio motywować?
Bardzo ważne jest, abyś często zmieniał rutynę i uczył się nowych ruchów. Zadbaj oto, aby Twój trening był jak najbardziej zróżnicowany. Ciągle stawiaj sobie nowe cele. Nie ma lepszej motywacji od tego, jak uczymy się czegoś nowego. Dobrym rozwiązaniem będzie nauczenie się tańczyć Zumbę czy też jazdy na rolkach. Trzeba bowiem wiedzieć, że największym wrogiem motywacji oraz entuzjazmu jest nuda. Oprócz tego pamiętaj, aby zmieniać czas wykonywania treningów, jeśli więc zawsze wykonujesz treningi wieczorem to może warto wykonywać je z samego rana. Musisz być świadomy, że Twój organizm na pewno będzie zaskoczony, a ty poczujesz nowy przypływ energii.
Pamiętaj o tym, aby stawiać sobie małe, ale krótkotrwałe cele. Bardzo ważne jest, aby wyznaczać sobie tygodniowe cele, a co najważniejsze ich osiąganie jest naprawdę motywujące. Długi plan treningowy ma niesamowicie duże znaczenie. W przypadku, gdy szybko nie zobaczysz rezultatów treningu i będziesz musiała dłużej czekać na osiągnięcie swoich celów możesz łatwo się zniechęcić. Dlatego warto zapisać się na jakąś fitnessową impreze lub zawody. Dbaj oto, aby treningi sprawiały Ci radość. Spróbuj zapisać się na zawody, poczuj energię i poznaj nowych ludzi. Na pewno będziesz zmotywowany na dłuższy czas. Oprócz tego samo przygotowanie się do zawodów jest bardzo, a to bardzo motywujące, ponieważ każdemu zależy na tym, żeby wypaść, jak najlepiej.
Doskonałym pomysłem jest znalezienie sobie partnera treningowego. W momencie gdy trenujemy z koleżanką, siostra, chłopakiem czy bratem to o wiele łatwiej przetrwać nam te „gorsze dni”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *