Różne

Siedź wygodnie, pracuj swobodnie

Masz problemy z kręgosłupem? Po wielu godzinach przy biurku czujesz się ociężale i masz kłopoty z poruszaniem i rozprostowaniem kończyn? Być może problemem jest niewygodny fotel, niedostosowany do Twoich potrzeb? Zamień go na wygodniejszy, z pewnością szybko poczujesz różnicę.

Im więcej czasu spędzamy przy komputerze, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić wyborowi odpowiedniego fotela biurowego. Zarówno w domu, jak i w miejscu pracy warto mieć mebel, który nie tylko będzie dobrze się prezentował, ale przede wszystkim spełniał wszystkie zasady ergonomii. Fotel biurowy ma bowiem zapewniać stabilną i prawidłową postawę podczas wielogodzinnej pracy. Na co zwracać uwagę?

Bardzo duże znaczenie mają wymiary oraz kształt siedziska oraz oparcia. Siedzisko powinno być średnio miękkie i niezbyt głębokie. Choć takie głębokie siedziska świetnie się prezentują i wyglądają na wygodne, w rzeczywistości nie zwiększają komfortu podczas pracy. Osoba siedząca musi bowiem nachylać się w stronę biurka, przez co nie korzysta z oparcia. A samo oparcie również miewa wady – najczęściej wtedy, gdy jest całkiem proste i nie uwzględnia naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dobre siedzisko powinno być tak wyprofilowane, by zapewnić stabilne oparcie dla każdej partii pleców.

Wybierając fotel do komputera zwróć również uwagę na podłokietniki – nie powinny być one zbyt krótkie i wąskie, gdyż wtedy nie zapewniają stabilnego podparcia dla rąk osoby siedzącej przy biurku. Oczywiście, spore znaczenie przy wyborze fotela do komputera ma również jego wygląd. Powinien być on wykonany z trwałego, wytrzymałego materiału, dzięki czemu będzie służył w niezmienionym stanie przez długie lata.

Więcej o tym, jak wybrać dobry fotel do komputera przeczytasz na www.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *