Różne

Precz z kamieniem nazębnym!

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej bardzo często prowadzi do powstawania twardych złogów określanych potocznie jako kamień nazębny. Ta nieprawidłowa płytka nazębna tworzy się z resztek pokarmów, które spożywamy, składników naszej śliny oraz bakterii obecnych w jamie ustnej. Kamień jest nie tylko mało estetyczny. Niestety niejednokrotnie powoduje on uszkodzenia dziąseł oraz ich krwawienie. Przyczynia się również do obniżania oraz odsłaniania szyjek zębowych. Jest także pierwszym krokiem na drodze do parodontozy.

Na szczęście istnieje możliwość usunięcia kamienia. Jedynym odpowiednim miejscem jest gabinet dentystyczny. Kraków ma pod dostatkiem klinik stomatologicznych oraz prywatnych gabinetów, gdzie wykonamy ten niezwykle potrzebny zabieg. Do usuwania kamienia nazębnego używa się zazwyczaj specjalistycznego sprzętu, czyli tzw. skalara ultradźwiękowego. Można się go także pozbyć za pomocą narzędzi ręcznych nazywanych kiretami. Jeżeli tylko zauważymy, że kamień odkłada się powyżej linii dziąseł, nie powinniśmy zwlekać. Nie ma się czego obawiać. Usuwanie kamienie jest właściwie bezbolesne. Pewien dyskomfort mogą odczuć jedynie osoby wrażliwe na zimno.

Takie czyszczenie zębów warto przeprowadzać regularnie, co 6 miesięcy. Koszt nie należy do zbyt dużych. W prywatnej klinice dentystycznej np. Centrum Dentystycznym Zakopianka zapłacimy za niego 120 -130 zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *