Różne

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Ciche dni w związku ciągną się przez długie tygodnie, zaczynacie żyć jakby obok siebie a jedyną rzeczą która was łączy jest kredyt? Bez wątpienia potrzebna jest wam terapia małżeńska, która pomoże ujrzeć związek w innym świetle a także wskazać obszary pracy nad nim. Kiedy warto podjąć terapię małżeńską?

Jeśli jedyne co nam przychodzi do głowy to rozstanie

Czasami nasze problemy wydają się tak trudne do rozwiązania, że zaczynamy myśleć, że nie ma z nich wyjścia. Nie możemy znaleźć wspólnego rozwiązania a każda rozmowa kończy się kłótnią. Jeśli dopadło nas tzw. myślenie tunelowe to koniecznie musimy znaleźć coś co pozwoli nam spojrzeć z szerszej perspektywy. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być terapia, gdyż osoba trzecia na dodatek kompetentna, będzie potrafiła nam wskazać rozwiązanie, którego my nawet nie dostrzegamy.

Gdy pojawia się słowna przemoc

Jeśli w waszym związku dochodzi do tego, że jedna osoba poniża drugą osobę, małżonkowie ignorują się nawzajem, czy ujawniają intymne sprawy na forum rodziny czy znajomych to znak, że nie potrafią się porozumieć w sposób prawidłowy, nie potrafią rozmawiać o problemach wprost i ich rozwiązywać.

Kiedy macie różne podejście do wychowania dzieci…

Jeśli ma się poczucie, że partner jest zbyt pobłażliwy w stosunku do dziecka albo zbyt surowy, albo masz zupełnie inne podejście do wychowania dziecka to z pewnością między wami zrodzi się konflikt, który trudno wam będzie rozwiązać samodzielnie. Na terapii małżeńskiej będziecie zajmować się wypracowywaniem wspólnego pomysłu na wychowanie dziecka.

Kiedy wasze cele się różnią

Związek to relacja dynamiczna, stanie w miejscu spowoduje, że w związku pojawia się rutyna. Ma się poczucie, że nic się nie dzieje. Może być tak że macie inne cele. On chce założyć jak najszybciej rodzinę a ty chcesz się wspinać po szczeblach kariery zawodowej. W czasie terapii małżeńskiej będzie trzeba się skupić na wypracowaniu wspólnych celów.

Terapię małżeńską można podjąć w wielu ośrodkach pomocy psychologicznej, m.in. w Krakowie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *