Różne

Jak przygotować sesję ślubną w plenerze?

Przygotowując się do ślubu para młoda musi zdecydować się na to, gdzie zrobi zdjęcia ślubne. Najczęściej decydujemy się na plener, który pozwala uzyskać fotografie oryginalne i romantyczne. Zanim jednak zaczniecie wybierać miejsca i planować pozy, przeczytajcie nasz poradnik.

Sesja ślubna to nie tylko piękne zdjęcia, to wyjątkowa pamiątka na lata. Właśnie dlatego należy zadbać o to, aby była ona niepowtarzalna i przywoływała najpiękniejsze wspomnienia. Oczywiście poza zaufanym fotografem bardzo ważny wybór miejsca i koncepcji sesji zdjęciowej. W końcu to właśnie one mają zapewnić nam nietuzinkowe tło i narrację do sesji. Najlepiej, jeśli miejsce będzie współgrało z ogólnym stylem ślubu, strojów oraz naszych pasji a jednocześnie było na tyle oryginalne, aby pozwoliło nam wyróżnić się spośród innych par.

Gdzie zorganizować plener ślubny?

Pozowane zdjęcia w studiu fotograficznym to stare czasy, ponieważ aktualna technologia pozwoliła ruszyć młodym w plener. Taka profesjonalna sesja zdjęciowa np. w parku daje wiele możliwości, jednak pomału i tutaj zaczyna wkradać się rutyna. Otóż wiele par wybiera te same miejsca, jak park, pole czy las, dlatego zaczął się wyścig o bardziej kreatywne rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że miejsce powinno być jakoś z nami związane, jeśli więc pochodzicie z Kielc, znajdźcie jakiś uroczy zakątek. Kochacie motory? Udajcie się w przejażdżkę. Na pierwszej randce byliście w teatrze? Znajdźcie wyjątkowo fotogeniczny stary teatr. Nawet z oklepanego miejsca można wycisnąć coś nowego, jeśli da się ponieść wyobraźni.

W poszukiwaniu koncepcji

Zdarza się, że w poszukiwaniu oryginalności decydujemy się na różne dziwne pomysły, jak skuwanie się kajdanami czy przywiązywanie się do torów kolejowych. Odrobina humoru nie wadzi, jednak lepiej zastanowić się wcześniej co z takiej pamiątki zostanie nam na lata? Po jakimś czasie żart zblednie, a naszym dzieciom może wydawać się niesmaczne, że mama siłą zaciągała tatę do ślubu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *