Różne

Stare Miasto – serce Krakowa

Stare Miasto to część Krakowa, od której większość turystów rozpoczyna zwiedzanie miasta i gdzie znajduje się wiele najważniejszych atrakcji. Od 1989 roku przeszedł poważną transformację i miejsce to naprawdę zaczyna się rozwijać. Rozkwitają kawiarnie, restauracje i sklepy. Jednocześnie jednak wielowiekowa postać miasta nie została zatracona.

Orientacja na Starym Mieście jest dosyć prosta. Kiedyś otoczył go wielki mur, a przetrwał jedynie jego fragment. Tam, gdzie kiedyś wznosiły się wieżyczki muru, obecnie znajdują się zielone Planty, które stanowią czarującą bramę do Starego Miasta. Dzielnica zachowała swój średniowieczny układ, zgodny z siatką. To, w połączeniu ze zwartością rynku, oznacza, że trudno tu się zgubić. A poza tym, główne ulice prowadzą do ogromnego Rynku. Więc kiedy już przekroczymy Planty, nie jest złym pomysłem, zapomnieć o mapach na godzinę lub dwie i odkrywać miasto tak, jak rozwija się ono przed nami.

Aby zacząć poznawać miasto i jego okolice wystarczy zarezerwować hotel Kraków również pod tym względem nas nie zawiedzie, bo infrastruktura turystyczna jest tu na bardzo wysokim poziomie. Czekają na nas również hotele w okolicznych miejscowościach. Dlaczego nie zarezerwować miejsca hotelowego w pobliskiej Wieliczce? Zwiedzimy przy okazji jej atrakcje, a dojazd o Krakowa zajmie nam parę chwil.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *