Różne

Samobójstwo, interwencja i profilaktyka

Od niepamiętnych czasów ludzi interesowało samobójstwo. Tego zjawiska nie da się wytłumaczyć w sposób jednostronny. Nie tylko jeden czynnik decyduje o tym, że dana osoba próbuje odebrać sobie życie. Spojrzenie na to z punktu widzenia psychologii, rzuca całkiem inne światło na śmierć samobójczą. Same myśli samobójcze to nic innego jak fantazja na temat własnej śmierci jak i skutków, jakie ze sobą niesie. Takie myśli powodują obniżenie nastroju, zaprzestanie etapowej relacji między ludzkiej albo odizolowanie się od społeczeństwa.

Konfrontacja psychologa z człowiekiem który chce się zabić jest bardzo ważna i niezwykle trudna. Obok lęku wyzwala jednocześnie poczucie odpowiedzialności i jest doskonałą pomocą dla osób z takimi myślami. Z uwagą wysłuchają co ta osoba ma do powiedzenia, dlaczego chce zakończyć swoje życie i jak chce to zrobić. Psychologowie z Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowego zapytają o potrzeby, których niezaspokojenie ma duży wpływ na samobójstwo, pomogą choremu przywrócić nadzieję i chęć do życia, pokażą oraz pomogą rozwiązać trapiące problemy a co najważniejsze, zapewnią psychoterapię, opiekę i mnóstwo wsparcia. Ich kliniki można znaleźć w takich miastach jak Lublin, Rzeszów i Warszawa.

Nad takimi przypadkami pracuje interdyscyplinarny zespół, gdzie lekarz i psycholog ma do spełnienia bardzo ważne zadanie. Profesjonaliści w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym zrobią wszystko, by takim osobom przywrócić wiarę w lepsze jutro i lepsze życie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *