Różne

Pobyt w górach

Wybierasz się na weekend w góry i nie masz pojęcia jakie buty wybrać do spacerowania? Musisz się dobrze zastanowić. Buty górskie to najważniejsza rzecz, jaka znajduje się w całym naszym wyposażeniu. To one nas niosą, wznoszą ku pięknym szlakom. Muszą być dopasowane, musisz się w nich dobrze i wygodnie czuć. Jeśli znajdziesz w nich choć jeden mankament, to od razu odłóż je na półkę. Zły but może zepsuć ci cała frajdę z podróży po górskich szlakach.

Nie może być dla ciebie za zimny, ani nawet za ciepły. Musi być idealny. W góry nie jedziemy przecież leczyć odcisków na palcach, a dobrze się bawić w przyrodzie. Jeśli masz zamiar chodzić, wolno spacerować, ciągnąć się po szlaku jak glizda, to powinieneś wybrać zwyczajne buty podejściowe. Będą dla ciebie idealne, bo przecież nie jedziesz wspinać się w trudnym terenie, gdzie jest masa skał. Lubisz relaks, wygodę, spokój i odpoczynek w świeżym powietrzu. Najlepszym wyborem będą buty z miękką podeszwa, która zamortyzuje małe niedogodności na szlaku. Unikniesz odcisków i wszelkich problemów, które może zostawić po sobie długi spacer po górskiej drodze. Oczywiście, jeśli znajdziesz jakąś skałkę, ciekawą górę, to śmiało możesz na niej iść. Buty górskie z miękką podeszwą zapewnią ci bardzo dobrą przyczepność, więc nie musisz się bać, że się ześlizgniesz. Oczywiście wszystko z umiarem. buty wysokogórskie, półbuty z miękką podeszwą znajdziesz w każdym sklepie górskim. Dodatkowo lepiej zapytać się sprzedawców, czy na pewno dobrze patrzysz i dobrego buta chcesz zakładać na nogę.

Nie zastanawiaj się też nad tym, kiedy obok będziesz podobny but z twardą podeszwą – twarda podeszwa nie zapewni ci tyle samo wygody, co ta miękka, a i sama przyczepność będzie dużo gorsza niż w modelu z miękką podeszwą. Jeśli znudzi ci się spacer, możesz oczywiście w swoich butach podejściowych udać się na mały jogging po leśnych szlakach, dzięki czemu napełnisz swoje płuca powietrzem i, jeśli jesteś tam okazjonalnie, zmęczysz się, jak nigdy wcześniej. Ale warto – sprawdź.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *