Różne

Jak postępować po zakupie auta zarejestrowanego za granicą?

Znalazłeś świetny samochód, co prawda na „niemieckich blachach”, ale jesteś zdecydowany, że właśnie ten samochód chcesz mieć! Jakich formalności trzeba dopełnić i jak przebiega rejestracja auta w przypadku, kiedy właścicielem jest obcokrajowiec?

Jak postępować w przypadku, kiedy auto kupimy za granicą?

Auto będziemy musieli sprowadzić do Polski za pomocą lawety. By zarejestrować pojazd w Polsce będziesz potrzebował następujących dokumentów. Będzie potrzebna umowa kupna- sprzedaży (trzeba ją przetłumaczyć) Dowód rejestracyjny (też trzeba go przetłumaczyć), potwierdzenie dokonania opłaty akcyzowej. Bez powyższych dokumentów nie rozpoczniemy procesu rejestracji samochodu. Z tymi dokumentami dopiero udajesz się do urzędu komunikacji, gdzie dostajesz tymczasowy dowód rejestracyjny oraz tablice (czerwone). Następnym krokiem jest wykonanie badania technicznego. Udajemy się więc na dowolną stację kontroli pojazdów i ubezpieczamy pojazd. Dowód rejestracyjny oraz nowe tablice dostaniemy w ciągu 30 dni. Odbierzesz je jeśli będziesz posiadał aktualne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC.

Sprawdź auto zanim je kupisz

Zanim kupimy auto dobrze jest je sprawdzić za pośrednictwem specjalisty. Tylko specjalista będzie w stanie stwierdzić czy samochód warto kupić. Na stronie http://mobilekspert.pl znajdziemy wykwalifikowaną ekipę, która dokładnie sprawdzi wskazany przez nas pojazd. Decydując się na usługę, specjalista sprawdzi czy dokumentacja jest kompletna, wykona oględziny zewnętrznej karoserii auta oraz wnętrza auta, wykona jazdę próbną. W aucie zostanie sprawdzone podwozie w warsztacie, a także to czy licznik przebiegu nie został cofnięty. Na koniec dostaniemy informację o tym czy warto kupić samochód.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *