Różne

Ergonomia. Słowo klucz przy wyborze fotela biurowego

Wszyscy wiemy, że długotrwałe siedzenie może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Wiąże się ono ze zwiększonym ryzykiem chorób układu krążenia, cukrzycy oraz rozmaitych schorzeń kręgosłupa. Ponadto długie siedzenie powoduje, że nasze mięśnie stają się nieaktywne, a my spalamy tylko jedną kalorię na minutę! Jeśli cały dzień pracy spędzamy przed komputerem, ergonomiczne meble to prawdziwa pomoc.

Komfortowy fotel biurowy

Potrzebujemy, aby nasze plecy w trakcie siedzenia były właściwie wsparte. Dlatego odpowiednio wyprofilowane oparcie fotela biurowego odgrywa tak ważną rolę. W większości krzeseł proponowanych obecnie przez producentów mebli biurowych w miejscu, w którym oparcie styka się z odcinkiem lędźwiowym naszego kręgosłupa znajduje się specjalna wypukłość. Jeśli nie mamy krzesła, które zapewnia odpowiednie wsparcie, czas zainwestować w nowe lub kupić siateczkową poduszkę, która pomoże nam wygodnie siedzieć. W niektórych modelach krzeseł poparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa może być nawet regulowane. Przykładem jest fotel Action marki Profim znajdujący się w ofercie sklepu. Takie rozwiązanie to dodatkowe udogodnienie, poprawiające ergonomię fotela.

Podłokietniki

Kiedy nasze ramiona są przez cały czas wyciągnięte cierpią nie tylko ręce, ale również cały kręgosłup. Aby uniknąć urazów ramion i przewlekłego bólu w górnej części pleców, należy trzymać ramiona pod kątem 90 stopni. Pomogą nam w tym podłokietniki. Dlatego trudno wyobrazić sobie bez nich ergonomiczny fotel biurowy. We wspomnianym już modelu Acton również podłokietniki wyposażone zostały w funkcję regulacji. Dzięki temu można dostosować je do konkretnego użytkownika.

Pod koniec dnia niewielkie zmiany w naszej postawie mają duże znaczenie. Złe nawyki mogą z kolei prowadzić do poważnych obrażeń i przewlekłego bólu. Na szczęście większości z tych problemów można zapobiec. Wystarczy dokonać korekty postawy i zainwestować w ergonomiczne meble.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *