Różne

Wybór odpowiedniej szafki na buty

Szafka na buty to podstawowe wyposażenie każdego domu, które po prostu trzeba mieć, jeśli nie chcemy potykać się o stertę butów. Ozdobna szafka może być głównym elementem przedpokoju, ganku bądź holu. Należy jednak pamiętać, żeby szafka na obuwie prezentowała się efektownie, jeśli ma znajdować się w samym centrum uwagi. Ważne jest również to, żeby mebel spełniał swoją funkcję, a więc był pojemny i dopasowany do potrzeb użytkowników.

Szafka na buty to idealne rozwiązanie, które przyda się w każdym przedpokoju. Możemy schować w niej każdy rodzaj obuwia zarówno te w którym chodzimy na co dzień, jak i te na wyjątkowe okazje lub inną porę roku. Przy wyborze odpowiedniej szafki warto zwrócić uwagę kilka rzeczy.

Pojemność

Na samym początku należy określić pojemność mebla. Im więcej par pomieści, tym oczywiście lepiej, jednak nie tylko w tym rzecz. Otóż nie każdy rozmiar szafki będzie odpowiedni dla naszego wnętrza. Zbyt duża szafka na obuwie może przytłaczać, natomiast zbyt mały mebel będzie niewidoczny w dużym pomieszczeniu. Pojemność powinna być również dostosowana do ilości posiadanych przez nas par butów.

Sposób otwierania

Równie ważną kwestią jest to, w jaki sposób mebel będzie się otwierał, choć wielu z nas tę sprawę bagatelizuje podczas zakupu szafki na buty. Drzwiczki mebla mogą się zasadniczo wysuwać, uchylać, tradycyjnie otwierać na bok bądź przesuwać. Dobrym wyborem jest szafka z półką, która chroni obuwie przed zabrudzeniem, ponieważ nie musimy kłaść jednej pary na drugiej. Szafkę powinniśmy również dobrać odpowiednio pod kątem butów, których na co dzień używamy. Dobrze, jeśli zmieszczą się w niej buty zimowe czy kalosze, co oznacza, że zimą nie będą one zagracać nam korytarza. Mebel należy dobrać tak, aby wewnątrz na pewno zmieściły się męskie buty, co nie zawsze jest takie oczywiste. Otóż zdarzają się mężczyźni o większej długości stopy, co odpowiada także dłuższym butom, które mogą nie mieścić się w standardowej głębokości szafki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *