Różne

Szkolenie FMEA, dla kogo i co można uzyskać?

Podczas szkolenia uczestnikom przekazywana jest niezbędna wiedza. Głównie taka, która potrzebna jest do samodzielnej realizacji analiz ryzyka dla wyrobu i procesu. Szkolenie FMEA prezentuje relację i wpływ analiz na inne dokumenty funkcjonujące w organizacjach. Dodładni takich jak: Flow Chart, Plan Kontroli czy instrukcje pracy. Oprócz wykładów teoretycznych realizowane są ćwiczenia praktyczne. Dzięki temu będzie można jeszcze lepiej przyswoić i utrwalić zdobytą wiedzę.

Kursy i szkolenia FMEA

Podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi podczas projektowania procesów produkcyjnych są FMEA. Co więcej, diagram przepływu i plan kontroli. Głównym celem jest oczywiście zapewnienie optymalnej jakości wyrobów przy równoczesnej minimalizacji strat. Niezwykle istotne w tym przypadku jest zrozumienie współzależności tych dokumentów. Poprawne ich tworzenie przy zachowaniu kolejności działań oraz wiedza, która dotyczy zasad tworzenia i aktualizowania. Celem kursu FMEA jest dostarczenie praktycznej wiedzy z zakresu stosowania diagramu przepływu, analizy FMEA, czy też metod. FMEA szkolenie skierowane jest do kierowników projektów, czy też pracowników zaangażowanych w proces projektowy. Co więcej, inżynierów zapewnienia i kontroli jakości, operatorów linii produkcyjnej.

Podstawową zaletą profesjonalnych kursów FMEA jest właściwa metodologia treningu. Rzetelne podejście do zagadnienia pozwala uczestnikom pozyskać szeroką wiedzę. Głównie na temat działań, które doskonalą w zakresie produkcji rozmaitych komponentów. Przy organizacji szkoleń FMEA dopasowuje się do budżetu klienta. Co więcej, elastyczne podejście pozwala zaplanować wszystkie zajęcia w idealnym dla danego podmiotu czasie i miejscu.

Cele i efekty szkolenia FMEA

Celem szkolenia FMEA jest poznanie metodyki analizy oraz jej praktycznego zastosowania w  ocenie ryzyka. Uczestnicy szkolenia zdobędą przede wszystkim wiedzę oraz praktyczne umiejętności przeprowadzania analizy FMEA. Co więcej, tworzenia na jej podstawie planów kontrolnych, co również jest bardzo ważne.

Kurs FMEA jest do audytorów wewnętrznych, pełnomocników oraz osób odpowiedzialnych za jakość w Firmie. Szkolenia to przede wszystkim warsztaty ćwiczeniowe. Podczas takich szkoleń uczestnicy mają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej oraz uzyskania umiejętności praktycznych. Wskazywane są także jakie elementy wymagają skorygowania i na czym polegają czynności naprawcze. Taka współpraca pozwala usprawnić funkcjonowanie firmy w znacznym stopniu. Przede wszystkim przekłada się bezpośrednio na lepsze wyniki sprzedażowe. Co więcej, szybsze i efektywniejsze budowanie pozytywnego wizerunku marki na rynku. Jakie efekty można uzyskać ze szkoleń? Do głównych należą:

  • Uzyskanie wiedzy podstawowych narzędzi i technik FMEA,
  • Zdobycie wiedzy pozwalającej na aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia i aktualizowania,
  • Możliwość wykorzystania wiedzy w codziennych aktywnościach zawodowych oraz w sytuacjach auditowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *