Różne

Safari na Zanzibarze

Nie możesz się doczekać wakacji? W takim razie na pewno planujesz na nich gdzieś wyjechać. Zwykle w okresie od czerwca do września wybieramy się nad Bałtyk. Jednak bardzo często nad morzem są potężne tłumy. Jeśli wolimy mniej ludzi, to wyjeżdżamy w góry lub na mazury. Jednak nasza polska pogoda jest nieprzewidywalna, dlatego też niektórzy nie wiedzą gdzie wyjechać i po prostu zostają w domu lub planują dość krótki pobyt.

Gdzie pojechać , aby mieć pewność dobrej pogody i odpowiedniej temperatury , a do tego mnóstwo wody na kąpiel? W takim wypadku najlepiej sprawdzą się zanzibar wczasy. Jest to wspaniałe miejsce nie tylko dla wielbicieli tropikalnych lasów, dzikich zwierząt czy dziewiczej przyrody. Doskonałą atrakcją jest zwiedzanie świątyń, ruin czy nurkowanie w błękitnych wodach oceanu indyjskiego, który okala Zanzibar.

Safari bez słoni

Będąc w klimacie tropikalnym, na pewno zamierzasz odwiedzić także safari, gdzie oczekujesz znaleźć żyrafy, słonie, antylopy i tygrysy. Takie miejsce na Zanzibarze znajdziemy, ale co ciekawe nie tylko. Oprócz pisaku, wysokich traw, gorącego słońca i kształtnych drzew na których wylegują się lwy, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na blue safari. Co to takiego? W takim wypadku poznawanie zwierząt odbywa się pod wodą. Podróż zaczyna się od wejścia na łódkę, która niesie nas w piękne, bezkresne turkusowo – błękitne wody. Następnie po dopłynięciu do rafy zakłada się maski, płetwy i rurki i rozpoczyna podwodną przygodę. Jest to wspaniałe doświadczenie, gdyż zobaczyć możemy zarówno mnóstwo kolorowych rybek, jak i żółwie czy wesołe delfiny. Następnym portem jest wyspa Kwale i laguna w której woda jest niezwykle ciepła i podziwiać można niesamowite skały o fikuśnych kształtach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *